Eli Pariser, amerikai internet-aktivista, és a MoveOn kampányszervező oldal ügyvezető igazgatója egy napon arra lett figyelmes, hogy jó néhány ismerőse már hosszú ideje nem jelent meg a Facebookon a hírfolyamban. Rövid nyomozás után kiderítette, hogy a Facebook nyilvántartja, hogy a megosztott linkek közül melyekre kattintunk rá, és kiszűri azokat az ismerősöket, akiknek a linkjeit ritkábban, vagy soha nem nézzük meg.
Feltehetjük a kérdést, hogy ez egyáltalán kit érdekel? Hiszen az csak arra való, hogy azonosítson téged, amikor bejelentkezel egy oldalra.
Igen ám, de vannak olyan rosszindulatú személyek, akik megpróbálhatják feltörni az adott felhasználói fiókodat, legyen az email, facebook, vagy akármi más. Szerintem ezt senki sem szeretné, így ha érdekel, hogy mik azok a minimális, és sokszor egyértelmű dolgok, melyeket ennek kivédése érdekében tehetsz, olvass tovább!
Ott tartottunk (tegnap), hogy az internet hasznos, de veszélyes is.Meg kell tanulni kezelni, főként azoknak, akik gyakran használják és személyes tartalmakat is feltesznek.
Tehát például neked.